Biznes Amazon zatrudni 100 tys. pracowników, by obsłużyć zamówienia w...

Amazon zatrudni 100 tys. pracowników, by obsłużyć zamówienia w czasie pandemii

-

- Reklama -

Sklepy internetowe przeżywają teraz prawdziwy rozkwit. Z powodu panującej pandemii rośnie liczba zakupów online i zauważył to amerykański gigant, Amazon. Firma chce zatrudnić nawet 100 tys. dodatkowych pracowników, aby sprostać potrzebom rynku.

Dwie strony COVID-19

O koronawirusie pisaliśmy do tej pory w kontekście branż, które tracą z powodu pandemii. Linie lotnicze SAS musiały zwolnić ok. 90% pracowników, akcje spółek odzieżowych straciły już ponad 50% wartości. Branża turystyczna liczy zaś na wsparcie rządu, bo to w nią pandemia uderzyła najbardziej.

Tymczasem są branże, które mają powód do radości. E-commerce ma się teraz świetnie, bo konsumenci przebywający w domach są niejako zmuszeni do robienia zakupów online. Amazon liczy nie tylko zyski, ale  planuje też sprostać temu nagłemu popytowi, zatrudniając nawet 100 tys. dodatkowych pracowników.

Amazon szuka pracowników

Gigant e-commerce zapowiedział, że zatrudni 100 tys. dodatkowych pracowników, aby obsłużyć zamówienia w czasie pandemii. Co warto podkreślić, nowe etaty obejmą tylko magazyny w Stanach Zjednoczonych. Popyt na zakupy musi być więc bardzo duży.

Pracownicy mają być zatrudniani zarówno na pełen etat, jak i na niepełne etaty. Poszukiwani się głównie kierowcy i pracownicy magazynów. Amazon postanowił też polepszyć sytuację obecnych pracowników, bo w okresie wzmożonego popytu są bardziej obciążeni niż zwykle. Do końca kwietnia dostaną podwyżki w wysokości 2 dolarów za godzinę. W sumie Amazon przeznaczy na to 350 mln dol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie