Biznes Apple znowu jest najbardziej podziwianą firmą na świecie

Apple znowu jest najbardziej podziwianą firmą na świecie

-

- Reklama -

Magazyn Fortune przygotował ranking „World’s Most Admired Companies”, czyli „Najbardziej podziwianych firm na świecie”, na rok 2021. Pierwsze miejsce po raz kolejny zajęło Apple. W sumie marka zajmuje je już od 14 lat. Na podium znajdują się jeszcze Amazon i Microsoft.

Sprawdź też: Apple w kryzysie wizerunkowym

Apple najbardziej podziwianą firmą według Fortune

Magazyn Fortune już od wielu lat przygotowuje swój ranking „World’s Most Admired Companies”. Jest to wyróżnienie dla firm najbardziej podziwianych na świecie, które powstaje w oparciu o sondaż wśród menadżerów, dyrektorów i analityków korporacji. W tegorocznym rankingu o zadanie zapytano 3800 osób specjalistów.

W rankingu uwzględniono jedynie firmy, których dochody wynosiły co najmniej 10 mln dolarów rocznie. Na ocenę miały wpływ m.in. umiejętności pracowników, odpowiedzialność społeczna, jakość produktów, jakoś zarządzania.

Pierwsze miejsce w rankingu po raz kolejny zajęło Apple. Oznacza to, że marka już od 14 lat oceniana jest jako najbardziej podziwiana. Tuż za nią znajdują się Amazon (drugie miejsce) oraz Microsoft (trzecie miejsce).

„Po roku, w którym ludzkość bardziej niż kiedykolwiek polegała na gigantach technologii – to bardzo adekwatne, że pierwsze trzy miejsca w rankingu zajmują Apple, Amazon i Microsoft” – magazyn Fortune komentuje.

W pierwszej dziesiątce pojawiły się również: Walt Disney, Starbucks, Berkshire Hathaway, Alphabet, JPMorgan Chase, Netflix, Costco Wholesale. Pełna lista jest dostepna na stronie Fortune.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem w Polsce pojawi się także Amazon. To duże zagrożenie dla...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z najnowszych danych NBP, w ciągu roku wycofano z nich aż...

McDonald’s i inne sieci handlowe nie zgadzają się z ustawą krajobrazową. Pozwą Gdańsk

Z powodu ustawy krajobrazowej z przestrzeni miejskiej muszą zniknąć m.in. wielkoformatowe reklamy i billboardy. Jak się okazuje, dotyczy to...

Worki na śmieci z kodem kreskowym? Rząd daje zielone światło

Nowy projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zakłada możliwość indywidualnego oznakowania worków na śmieci. Dzięki...

Prezes Rossmann Polska: Niemiec musi mieć stale niską cenę, a Polak promocje

Prezes Rossmann Polska w rozmowie z money.pl tłumaczy, dlaczego ceny w naszym kraju są wyższe od cen w Niemczech....

Ponad połowa Polaków spłaca jakieś pożyczki lub kredyty

Krajowy Rejestr Długów podał, że ponad połowa Polaków spłaca obecnie jakieś pożyczki lub kredyty. Większość stanowią pożyczki gotówkowe lub...

Warto przeczytać

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie