Biznes Apple znowu jest najbardziej podziwianą firmą na świecie

Apple znowu jest najbardziej podziwianą firmą na świecie

-

- Reklama -

Magazyn Fortune przygotował ranking „World’s Most Admired Companies”, czyli „Najbardziej podziwianych firm na świecie”, na rok 2021. Pierwsze miejsce po raz kolejny zajęło Apple. W sumie marka zajmuje je już od 14 lat. Na podium znajdują się jeszcze Amazon i Microsoft.

Sprawdź też: Apple w kryzysie wizerunkowym

Apple najbardziej podziwianą firmą według Fortune

Magazyn Fortune już od wielu lat przygotowuje swój ranking „World’s Most Admired Companies”. Jest to wyróżnienie dla firm najbardziej podziwianych na świecie, które powstaje w oparciu o sondaż wśród menadżerów, dyrektorów i analityków korporacji. W tegorocznym rankingu o zadanie zapytano 3800 osób specjalistów.

W rankingu uwzględniono jedynie firmy, których dochody wynosiły co najmniej 10 mln dolarów rocznie. Na ocenę miały wpływ m.in. umiejętności pracowników, odpowiedzialność społeczna, jakość produktów, jakoś zarządzania.

Pierwsze miejsce w rankingu po raz kolejny zajęło Apple. Oznacza to, że marka już od 14 lat oceniana jest jako najbardziej podziwiana. Tuż za nią znajdują się Amazon (drugie miejsce) oraz Microsoft (trzecie miejsce).

„Po roku, w którym ludzkość bardziej niż kiedykolwiek polegała na gigantach technologii – to bardzo adekwatne, że pierwsze trzy miejsca w rankingu zajmują Apple, Amazon i Microsoft” – magazyn Fortune komentuje.

W pierwszej dziesiątce pojawiły się również: Walt Disney, Starbucks, Berkshire Hathaway, Alphabet, JPMorgan Chase, Netflix, Costco Wholesale. Pełna lista jest dostepna na stronie Fortune.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do tego przygotował. Spadek Bitcoina już od pewnego czasu zapowiadany był...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza to, że będzie w posiadaniu technologii i prób technicznych potrzebnych...

Zoom jeszcze nigdy tyle nie zarobił. Firma podała wyniki

Zoom opublikował wyniki za IV kw. 2020 roku. Wynika z nich, że był to okres rekordowy dla firmy. Jej...

Polska Izba Hotelarzy zachęca do walki o odszkodowania od państwa

Polska Izba Hotelarzy przekonuje o skuteczności dochodzenia odszkodowań od państwa za straty spowodowane ograniczeniem działalności. W rozmowie z Newserią...

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem w Polsce pojawi się także Amazon. To duże zagrożenie dla...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z najnowszych danych NBP, w ciągu roku wycofano z nich aż...

Warto przeczytać

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie