Biznes Jednak zamówimy maseczki na AliExpress i Alibaba

Jednak zamówimy maseczki na AliExpress i Alibaba

-

- Reklama -

Po apelu Ministerstwa Cyfryzacji chińskie platformy AliExpress i Alibaba całkowicie wstrzymały sprzedaż maseczek do Polski. Teraz zakaz ten zniesiono. Jak tłumaczy ministerstwo, doszło do nieporozumienia.

Maseczki wróciły na AliExpress i Alibaba

Znów możemy kupować maseczki na chińskich platformach zakupowych. Na AliExpress już od wczoraj, a na Alibaba z lekkim opóźnieniem (ze względów technicznych) – zakupy będą możliwe od jutra. Informacje tę podała Joanna Dębek, przedstawicielka biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji.

Co ciekawe, okazało się, że zablokowanie możliwości kupna maseczek na chińskich platformach było nieporozumieniem. Jak zapewnia Joanna Dębek, informacja o tym, że resort zablokował sprzedaż maseczek i innych materiałów ochronnych do Polski, była nieprawdziwa. Prośba skierowana do chińskich platform dotyczyła czego innego.

Nieporozumienie z AliExpress i Alibaba

– Wiemy, że z tych platform korzystają Polacy, o których ochronę praw konsumenckich nam chodzi. Dlatego zależało nam na zwróceniu uwagi i przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom handlowym – stwierdzono.

Ministerstwo Cyfryzacji tłumaczy, że resort skontaktował się z chińskimi władzami po to, aby zaapelować o podjęcie działań przeciwdziałających nieuczciwym praktykom konsumenckim. Prośba dotyczyła największych chińskich platform aukcyjnych i miała sprawić, że oferty z zawyżonymi cenami materiałów ochronnych i wprowadzające klientów w błąd będą kontrolowane. Tymczasem obie platformy zablokowały możliwość kupowania ich.

Ministerstwo Cyfryzacji skontaktowało się z władzami i wyjaśniło sprawę. Zakup materiałów ochronnych jednak będzie możliwy.

 

Sprawdź też: Najbogatszy człowiek na świecie prosi o pomoc dla swoich pracowników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza to, że będzie w posiadaniu technologii i prób technicznych potrzebnych...

Zoom jeszcze nigdy tyle nie zarobił. Firma podała wyniki

Zoom opublikował wyniki za IV kw. 2020 roku. Wynika z nich, że był to okres rekordowy dla firmy. Jej...

Polska Izba Hotelarzy zachęca do walki o odszkodowania od państwa

Polska Izba Hotelarzy przekonuje o skuteczności dochodzenia odszkodowań od państwa za straty spowodowane ograniczeniem działalności. W rozmowie z Newserią...

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem w Polsce pojawi się także Amazon. To duże zagrożenie dla...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z najnowszych danych NBP, w ciągu roku wycofano z nich aż...

McDonald’s i inne sieci handlowe nie zgadzają się z ustawą krajobrazową. Pozwą Gdańsk

Z powodu ustawy krajobrazowej z przestrzeni miejskiej muszą zniknąć m.in. wielkoformatowe reklamy i billboardy. Jak się okazuje, dotyczy to...

Warto przeczytać

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza...

Zoom jeszcze nigdy tyle nie zarobił. Firma podała wyniki

Zoom opublikował wyniki za IV kw. 2020 roku. Wynika...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie