Biznes Linie lotnicze oferują bezpłatną zmianę rezerwacji z powodu koronawirusa

Linie lotnicze oferują bezpłatną zmianę rezerwacji z powodu koronawirusa

-

- Reklama -

Linie lotnicze Emirates, Air France, KLM, Lufthansa i LOT wprowadziły do swojej oferty opcję dokonywania bezpłatnych zmian w zarezerwowanych podróżach. Decyzja została podjęta w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Większa elastyczność

Linie lotnicze wydają się być świadome tego, że koronawirus uniemożliwił podróże wielu ludziom. Klientom zaproponowano więc rozwiązanie, które ma zwiększyć elastyczność linii i tym samym sprawić, że te dostosują się do nowej sytuacji. Najpopularniejsze linie lotnicze umożliwiły bezpłatną zmianę rezerwacji.

Nowe zasady w przypadku linii Emirates dotyczą biletów wydanych od 7 marca do 31 marca 2020 r. Pasażerowie mogą zmienić termin lotu bezpłatnie w ciągu 11 miesięcy, w tej samej klasie rezerwacyjnej.

Air France i KLM umożliwiły przebukowanie lotu wszystkim klientom, którzy kupili bilety do 31 marca 2020 r. na podróż w terminie 3-31 marca 2020. Nowa oferta tych linii to uzupełnienie poprzednio wydanych zasad dla podróży do/z Chin, Korei, Singapuru i Włoch.

LOT zaproponował przebukowanie lotu pasażerom, którzy kupili bilet przed końcem marca tego roku na lot od 6 marca do 24 kwietnia 2020. Co ważne, zmiana jest możliwa tylko na loty, które odbędą się do 31 grudnia 2020 r.

Linia Lufthansa wprowadziła analogiczne zmiany. Przebukować bilet mogą pasażerowie, którzy dokonali zakupu od 6 marca do 31 marca 2020 r. Mogą to zrobić na dowolny lot przed końcem roku.

Wizz Air zawiesza loty

Inną decyzję w związku z epidemią koronawirusa podjął Wizz Air. Linia lotnicza zawiesiła wszystkie loty do Włoch, Tel Awiwu i Ejlatu. Rezerwacje na te połączenia zostaną automatycznie zmienione na loty w najbliższym możliwie terminie.


Zobacz też: Branża turystyczna liczy na wsparcie rządu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie