Biznes Polski start-up nagrodzony 40 tys. dolarów!

Polski start-up nagrodzony 40 tys. dolarów!

-

- Reklama -

W tegorocznym konkursie Chivas Venture nagrodzono m.in. polski start-up MakeGrowLab. Firma dostała 40 tys. dolarów, ale nie była jedynym wygranym. Ze względu na pandemię organizatorzy rozdzielili sumę głównej nagrody między 26 start-upów.

Polski start-up w finale

MakeGrowLab chciał ograniczyć produkcję plastikowych opakowań. Opatentował więc biodegradowalny materiał stworzony z grzybka kombuchy. Tak hodowany grzybek gotowy jest w dwa tygodnie, a karmić należy go wyciągiem z odpadów rolniczych. Jego wyjątkową właściwością jest to, że może być hodowany właściwie w każdych warunkach. Dodatkowo po wykorzystaniu materiału można go rozłożyć w domowym kompostowniku. Polski start-up dotarł z tym projektem aż do finału konkursu.

Zmiany z powodu COVID-19

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jest bardzo dynamiczna. Nie wiadomo, kiedy wszystko wróci do normy i z tego powodu odwołano wiele wydarzeń, jeszcze nim wprowadzono ograniczenia w poruszaniu się. Pisaliśmy np. o odwołaniu MWC i Google I/O.

Konkursu Chivas Venture nie odwołano, a jedynie wcześniej zakończono. Zmieniono też zasady, bo wygraną rozdzielono między wszystkich finalistów. W sumie polski start-up otrzymał 40 tys. dolarów.

– Podjęliśmy decyzję, że każdy z naszych finalistów otrzyma dofinansowanie już teraz, aby mógł kontynuować swoją ważną pracę i nadal pozytywnie wpływać na lokalne społeczności, pomimo tych zmiennych warunków, które są szczególnie trudne dla początkujących firm i społeczności, którym służą – wyjaśnił prezes Pernod Ricard. Oficjalną informację można znaleźć na stronie konkursu.

Sprawdź też: UE wykorzysta dane z sieci komórkowych, aby śledzić wirusa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie