Biznes Prezes Rossmann Polska: Niemiec musi mieć stale niską cenę,...

Prezes Rossmann Polska: Niemiec musi mieć stale niską cenę, a Polak promocje

-

- Reklama -

Prezes Rossmann Polska w rozmowie z money.pl tłumaczy, dlaczego ceny w naszym kraju są wyższe od cen w Niemczech. Jego zdaniem Polacy muszą mieć cały czas promocje i mają inną kulturę kupowania. Marek Maruszak odnosi się także do wynagrodzeń w innych sklepach.

Sprawdź też: Rossmann otworzył wyjątkową eko drogerię

Prezes Rossmann Polska komentuje różnice cen

Portal money.pl przeprowadził rozmowę z Markiem Maruszakiem, prezesem Rossmann Polska. Pytania dotyczyły przeróżnych aspektów działalności drogerii, ale jedną z najbardziej interesujących odpowiedzi jest ta dotycząca różnic cenowych między sklepami w Polsce a w Niemczech. Prezes początkowo odpowiedział krótko: „różnice wynikają z różnic na rynku polskim i niemieckim”. Potem jednak rozwinął swoją myśl.

„– Dostawcy na każdym z tych rynków mają swoją politykę cenową, po innych cenach kupujemy od nich towary. Ponadto w Berlinie czy Frankfurcie klient oczekuje stale niskich cen. W Niemczech promocje nie są tak popularne, jak w Polsce, to mniej niż 15 proc. sprzedaży. Natomiast polski konsument szuka przede wszystkim okazji. (…) My nie wyobrażamy sobie wizyty w sklepie bez promocji. Kupujemy na promocjach ponad 50 proc. towarów” – tłumaczy Marek Maruszak.

Prezes Rossmann Polska dodał też, że przeprowadzono analizy tego zjawiska. Z badań wynikło, że dzięki promocjom polski konsument płaci średnio o 6 proc. taniej niż niemiecki.

Dyskonty nie są dla Rossmanna konkurencją na rynku pracy

W rozmowie poruszono także wątek konkurencyjności dyskontów na rynku pracy. Podkreślono, że Lidl czy Biedronka oferują nawet pensję 5000 zł brutto. Prezes Rossmann Polska stwierdził jednak, że to nie do końca tak wygląda. „– Gdy prześwietlimy warunki, jakimi te zarobki są obudowane, to okazuje się, że wynagrodzenia w dyskontach są na podobnym poziomie co u nas” – mówi. Firma nie widzi więc konkurencji w dyskontach.

Spadek obrotów nawet do 90%

Marek Maruszak zdradził też, że zamknięcie galerii znacząco obniżyło obroty firmy. Wszystko przez to, że aż 40% wszystkich sklepów Rossmann znajduje się właśnie w galeriach. Tam obroty spadły od 50% do aż 90%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do tego przygotował. Spadek Bitcoina już od pewnego czasu zapowiadany był...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza to, że będzie w posiadaniu technologii i prób technicznych potrzebnych...

Zoom jeszcze nigdy tyle nie zarobił. Firma podała wyniki

Zoom opublikował wyniki za IV kw. 2020 roku. Wynika z nich, że był to okres rekordowy dla firmy. Jej...

Polska Izba Hotelarzy zachęca do walki o odszkodowania od państwa

Polska Izba Hotelarzy przekonuje o skuteczności dochodzenia odszkodowań od państwa za straty spowodowane ograniczeniem działalności. W rozmowie z Newserią...

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem w Polsce pojawi się także Amazon. To duże zagrożenie dla...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z najnowszych danych NBP, w ciągu roku wycofano z nich aż...

Warto przeczytać

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie