Biznes To już oficjalne: Amazon wchodzi do Polski!

To już oficjalne: Amazon wchodzi do Polski!

-

- Reklama -

Nieoficjalne informacje o debiucie Amazona na polskim rynku pojawiły się już kilka miesięcy temu. Teraz wiadomo już na pewno – Amazon, amerykański gigant wchodzi na nasz rynek. Na tę informację zareagowała już giełda. Kurs Allegro spadł.

Sprawdź też: Amazon prowadzi rozmowy z Pocztą Polską

Amazon wchodzi do Polski

„Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok” – ogłosił Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE.

W ten oto sposób potwierdzono plotki, które pojawiły się już jesienią. Amerykański gigant uruchomi serwis polski serwis, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli korzystać z polskojęzycznej wersji dla rynku niemieckiego. Przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić sprzedaż za pośrednictwem tej platformy, już teraz mogą się rejestrować na stronie https://sell.amazon.pl/. Jeśli się na to zdecydują, zyskają dostęp do ponad 300 mln klientów na całym świecie, w ponad 200 krajach.

„Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać” – dodał Alex Ootes.

Na informację o wejściu Amazona do Polski zareagowała już warszawska giełda. W efekcie notowania Allegro spadły o ok. 7 proc. Eksperci są zdania, że polski serwis stoi teraz przed dużym wyzwaniem, bo gigant Jeffa Bezosa jest wielką konkurencją. Wiele osób zauważa też, że InPost (partner Allegro) zapowiedział już współpracę z Amazonem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie