Finanse 2 na 3 Polaków nie wierzy, że państwo zagwarantuje...

2 na 3 Polaków nie wierzy, że państwo zagwarantuje im wypłatę emerytury

-

- Reklama -

Czy Polacy obawiają się upadku systemu emerytalnego? Najnowsze badanie portalu interviewme pokazuje, że braku emerytury obawia się aż 2 na 3 Polaków. 16% deklaruje, że będą musieli pracować na emeryturze, chociaż nie chcą tego robić. Młodzi w zdecydowanej większości nie ufają władzy w tej kwestii.

Sprawdź też: Emeryci klepią biedę

Emerytury martwią Polaków

O tym, że polski system emerytalny jest niewydolny, mówi się wiele. Jak ustosunkowują się do tego Polacy? Sprawdził to portal interviewme, który przeprowadził badanie „Czy Polacy boją się emerytury”.

Z badań wynikło, że aż 40% Polaków obawia się przejścia na emeryturę. Najbardziej martwią ich: brak środków do życia, obniżenie poziomu życia, brak pracy. Co jednak ciekawe, odsetek ten jest np. dużo wyższy wśród Amerykanów. W USA emerytury obawia się aż 58% osób.

Jednocześnie emerytury najbardziej obawiają się osoby młode. Tylko 13% osób starszych, czyli powyżej 55. roku życia, zadeklarowało taką obawę. Większość Polaków sądzi, że będą chcieli (39%) lub musieli (16%) pracować mimo osiągnięcia wieku emerytalnego. Z kolei młode osoby zdecydowanie nie ufają władzy w sprawach emerytalnych. Aż 81% badanych poniżej 25. roku życia przyznaje, że nie państwo może nie być w stanie zagwarantować im wypłatę świadczenia.

Emerytura pod Palmami? Raczej nie ma na to nadziei

Badania pokazały, że Polacy obawiając się głowowych emerytur. Ponad 70% nie wie, jaka będzie ich wysokość, a 2 na 3 osoby są zdania, że świadczenie nie wystarczy nawet na życie na minimalnym poziomie.

Dobra wiadomość jest taka, że ponad połowa badanych oszczędza na emeryturę samodzielnie. Oszczędności wielu zmniejszyły się jednak z powodu pandemii.

Pełne wyniki badania można sprawdzić w raporcie interviewme.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem w Polsce pojawi się także Amazon. To duże zagrożenie dla...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z najnowszych danych NBP, w ciągu roku wycofano z nich aż...

McDonald’s i inne sieci handlowe nie zgadzają się z ustawą krajobrazową. Pozwą Gdańsk

Z powodu ustawy krajobrazowej z przestrzeni miejskiej muszą zniknąć m.in. wielkoformatowe reklamy i billboardy. Jak się okazuje, dotyczy to...

Worki na śmieci z kodem kreskowym? Rząd daje zielone światło

Nowy projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zakłada możliwość indywidualnego oznakowania worków na śmieci. Dzięki...

Prezes Rossmann Polska: Niemiec musi mieć stale niską cenę, a Polak promocje

Prezes Rossmann Polska w rozmowie z money.pl tłumaczy, dlaczego ceny w naszym kraju są wyższe od cen w Niemczech....

Ponad połowa Polaków spłaca jakieś pożyczki lub kredyty

Krajowy Rejestr Długów podał, że ponad połowa Polaków spłaca obecnie jakieś pożyczki lub kredyty. Większość stanowią pożyczki gotówkowe lub...

Warto przeczytać

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie