Biznes Allegro Pay – usługa kredytów od Allegro już niedługo

Allegro Pay – usługa kredytów od Allegro już niedługo

-

- Reklama -

Niebawem na platformie zakupowej Allegro pojawi się nowa usługa – Allegro Pay. Dzięki niej użytkownicy serwisu będą mogli wziąć kredyt na zakupy bezpośrednio przez platformę. Decyzja o przyznaniu kredytu będzie podejmowana na podstawie informacji z baz zewnętrznych oraz historii zakupów Allegro.

Sprawdź też: Allegro planuje wejście na giełdę

Allegro Pay – nowa usługa

Jak pisze Rzeczpospolita, z końcem lipca na największej platformie zakupowej w Polsce ma się pojawić nowa usługa – Allegro Pay. Według doniesień serwis raczej nie planuje tworzy konkurencji dla np. PayU. Nowa funkcja będzie tak naprawdę uzupełnieniem już istniejących metod płatności. Ma umożliwić użytkownikom dostęp do kredytu na zakupy, który będzie można spłacić w określonym czasie – 30 dni lub nawet 20 miesięcznych rat.

Wiadomo też, że z usługi nie skorzystają wszyscy użytkownicy. Na razie dostęp do niej zyska tylko grupa kilkudziesięciu tysięcy klientów. W przyszłości Allegro Pay ma być dostępne dla wszystkich.

– Aktywacja usługi zajmie klientom niespełna minutę, a 15 sekund wystarczy im do zrealizowania transakcji. To kolejna inwestycja, która sprawia, że codzienne zakupy klientów są o wiele łatwiejsze, a także zwiększa potencjał transakcyjny dla sprzedających – zdradza prezes serwisu cytowany przez Rp.pl.

Usługa umożliwi zakupy na kredyt do 4 tysięcy złotych. Usługę trzeba będzie najpierw aktywować, potem można złożyć wniosek o kredyt. Decyzja o jego przyznaniu będzie uzależniona m.in. od historii zakupów w serwisie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie