Biznes Allegro planuje wejście na giełdę

Allegro planuje wejście na giełdę

-

- Reklama -

Z doniesień Bloomberga wynika, że właściciele serwisu Allegro planują wejście spółki na giełdę. Jeśli tak się stanie, będzie to jedno z największych tegorocznych IPO (Initial Public Offering) w Europie. Wycena spółki może wynieść ok. 10 mld euro.

Sprawdź też: Co Polacy kupują podczas pandemii? Raport Cyrek Digital

Allegro wejdzie na giełdę?

Bloomberg donosi, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, że właściciele Allegro rozważają wejście polskiej spółki na giełdę. Media szacują, że wycena serwisu może wynieść ok. 10 mld euro (11,2 mld dol), a Allegro zyskałoby na tym 2 mld euro.

Z informacji wynika, że serwis miałby pojawić się na giełdzie po tegorocznych wakacjach. Fundusze Cinven, Permira i Mid Europa Partners, do których należy spółka, planują włączyć inne banki w przygotowania IPO. Bloomberg ocenia, że byłoby to dobre posunięcie. “Wejście Allegro na giełdę byłyby dobrym impulsem dla europejskiego rynku, w przypadku którego szykuje się najwolniejsze pierwsze półrocze od 2012 roku” – czytamy.

Łukasz Wachełko, analityk Wood & Co, podsumował też, że jest to dobry okres na wejść na giełdę, bo Allegro cieszyło się w czasie pandemii bardzo dużym ruchem. – Duża skala transakcji powinna zapewnić wystarczającą płynność, aby przyciągnąć zainteresowanie światowych inwestorów – stwierdził.

Warto jednak podkreślić, że informacje nie są jeszcze potwierdzone. Przedstawiciele serwisu nie wypowiedzieli się na ten temat. Rozważania na temat IPO są na bardzo wczesnym etapie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie