Biznes Szef Amazona przeznaczy 10 mld dol. na ratowanie planety

Szef Amazona przeznaczy 10 mld dol. na ratowanie planety

-

- Reklama -

Szef Amazona, Jeff Bezos, przeznaczy 10 mld. USD na walkę ze zmianami klimatu. Kwota ma trafić do naukowców, organizacji non-profit, aktywistów i innych instytucji walczących o dobro planety.

Szukanie nowych rozwiązań

Jeff Bezos zdradził na Instagramie, że jego zdaniem zmiany klimatu są największym zagrożeniem dla Ziemi. Dodał również, że Amazon chce brać udział w walce o lepszą przyszłość planety. Napisał: “Chcemy współpracować z innymi, zarówno w celu ulepszenia znanych sposobów, jak i odkrywania nowych rozwiązań w walce z wpływem zmian klimatu”.

Działaniem mającym potwierdzać te słowa i stosunek Amazona do zmian klimatu ma być przekazanie 10 mld na ratowanie planety. Sumę wyłoży Jeff Bezos, założyciel Amazona i jednocześnie najbogatszy człowiek na świecie.

Amazon w ogniu krytyki

Walka ze zmianami klimatu poprzez przekazanie 10 mld USD na szczytne cele stoi w opozycji do charakteru działalności Amazona. Zauważyli to już internauci i pracownicy koncernu, którzy podkreślili, że firma musi ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Amazon wykorzystuje bowiem ogromną flotę transportową, która odpowiada za duży procent emisji. Niemniej, gigant angażuje się też w inne proekologiczne akcje.

100 mln na lasy i mokradła

Zdaniem Bezosa Amazon osiągnie założenia paryskiego porozumienia klimatycznego. Jedną z inwestycji, które mają się do tego przyczynić, jest przekazanie 100 mln USD na ochronę lasów i mokradeł. Warto jednak podkreślić, że decyzja o tym była poprzedzona manifestacjami w San Francisco i Seattle. Amazon doczekał się nawet własnej grupy aktywistów Amazon Employees for Climate Justice. Trudno więc oprzeć się wrażeniu, że Jeff Bezos był niejako zmuszony do podjęcia zdecydowanych działań.

Źródło: Reuters

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie