Finanse Bon Turystyczny nie pomógł branży? Większości środków nie wykorzystano

Bon Turystyczny nie pomógł branży? Większości środków nie wykorzystano

-

- Reklama -

Bon Turystyczny był jednym z rządowych pomysłów na pomoc branży turystycznej. Dzięki niemu rodziny z dziećmi mogły wykorzystać dodatkowe 500 plus na wydatki związane z turystyką. Pierwsze dane pokazują jednak, że branża niewiele na tym skorzystała. Większości bonów nawet nie aktywowano.

Sprawdź też: O ile więcej zapłacimy za prąd w 2021 roku?

Bon Turystyczny na razie nie pomógł

Bon Turystyczny miał w założeniach wesprzeć zarówno rodziny, jak i branżę. Wprowadzono go w sierpniu 2020 roku, ale podsumowanie dotychczasowego wykorzystania jest… rozczarowujące. O dane te poprosiła posłanka Hanna Gill-Piątek. Z odpowiedzi wiceministra rozwoju wynika, że większości bonów nie aktywowano. Oznacza to, że turystyka póki co nie bardzo skorzystała na tej formie wsparcia.

„Bon turystyczny wykorzystany tylko w kilku procentach” – podsumowała posłanka na swoim Twitterze. Z informacji udzielonych przez Andrzeja Gut-Mostowego wynika, że aktywowano w sumie 1,1 mln bonów. Oznacza, że od sierpnia wciąż nie aktywowano ok. 3 mln bonów, czyli znaczącej większości pomocy. Dodatkowo z tych już aktywowanych wykorzystano jedynie ok. 25% bonów.

W sumie branża zyskała 237 mln zł dzięki bonom. Tylko z aktywowanych mogłaby zyskać 958 mln zł, ale Polacy niechętnie wykorzystują to dodatkowe 500 zł.

Bon do wykorzystania później

ZUS podkreślił, że bonem można płacić aż do marca 2022 roku. Obecne dane nie dają więc pełnego obrazu o sukcesie programu. Media zauważają jednak, że Bon Turystyczny nie pomógł wtedy, kiedy powinien najbardziej, czyli po załamaniu gospodarki wiosną. Dodatkowo turystykę ponownie zamrożono, co uniemożliwia Polakom wykorzystanie bonów. W efekcie słuszność tego rodzaju wsparcia budzi wiele kontrowersji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie