Biznes CD Projekt padł ofiarą hakerów żądających okupu

CD Projekt padł ofiarą hakerów żądających okupu

-

- Reklama -

Spółka CD Projekt padła ofiarą hakerów, którzy skradli część danych. Przestępcy żądają okupu, grożąc upublicznieniem zebranych informacji. Dali na to spółce 48 godzin. Wydarzenie już odbiło się na akcjach grupy.

Sprawdź też: CD Projekt liderem Giełdy Papierów Wartościowych

CD Projekt padł ofiarą cyberataku

„Wczoraj odkryliśmy, że padliśmy ofiarą cyberataku, na skutek którego naruszono część naszych wewnętrznych systemów” – tak spółka rozpoczęła komunikat, w którym informuje o ataku hakerów.

CD Projekt wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że hakerzy wykradli część danych spółki. Podkreślono jednak, że według ich wiedzy przestępcy nie uzyskali dostępu do prywatnych informacji graczy. Aktualnie firma pracuje nad odzyskaniem danych.

Co ciekawe, hakerzy pozostawili po sobie notkę z żądaniem okupu. Zagrozili Grupie, że jeśli żądanie zostanie odrzucone, zebrane informacje będą upublicznione. Mimo to spółka jasno wyraziła się w komunikacie, że nie zamierza współpracować. „Nie mamy zamiaru poddawać się żądaniom, nie planujemy też negocjacji z podmiotem odpowiedzialnym za atak, mając świadomość, iż może to oznaczać wyciek pobranych danych. Podjęliśmy odpowiednie kroki, aby zapobiec możliwym konsekwencjom takiego wycieku, głównie poprzez kontaktowanie się ze stronami, które mogą odczuć jego skutki” – czytamy.

oświadczenie CD Projekt

Kurs akcji spadł

Na wieści o cyberataku zareagowała już giełda. Kurs akcji CD Projekt spadł od rana o ok. 4 proc. Wiele osób zauważa też, że to kolejna wpadka wizerunkowa po tym, jak gra Cyberpunk 2077 okazała się pełna błędów. Internauci nie stronią od nieprzychylnych komentarzy. „Może hakerzy chcieli naprawić Cyberpunk za was” – to tylko jeden z licznych uwag w podobnym tonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie