Marketing Influencerzy mają zakaz używania filtrów upiększających. Na razie tylko...

Influencerzy mają zakaz używania filtrów upiększających. Na razie tylko w Wielkiej Brytanii

-

- Reklama -

Kampania #filterdrop zapoczątkowana przez Sashę Pallari doprowadziła do nieoczekiwanego obrotu sprawy. Dzięki niej brytyjski urząd ds. standardów reklamowych (ASA) zakazał używania filtrów upiększających do promowania produktów. Oznacza to, że influencerzy nie mogą używać filtrów na zdjęciach reklamowych.

Sprawdź też: KFC ogoliło Colonela Sandersa

Influencerzy muszą zrezygnować z filtrów

Brytyjski Urząd ds. standardów reklamowych (ASA) orzekł, że influencerzy nie mogą używać filtrów podczas promowania produktów. Dotyczy to zwłaszcza tych zdjęć, na których filtry wyolbrzymiają działanie produktu. Np. skóra wydaje się piękniejsza niż w rzeczywistości dzięki filtrowi, chociaż reklama może sugerować, że to zasługa użytego produktu.

Co ciekawe, przepis dotyczy także tych zdjęć, które zawierają informację o użyciu filtra. Niemniej, póki co odnosi się on jedynie do promocji na Instagramie. Nie wiadomo, czy brytyjski urząd uwzględni pozostałe media.

Decyzja ASA jest efektem kampanii #filterdrop, którą zainicjowała Sasha Pallari. Modelka rozpoczęła ten projekt jeszcze w lipcu ubiegłego roku, a jej celem było zachęcenie kobiet do pokazania „naturalnej skóry”.

„Liczba ludzi, którzy nie będą już porównywać się z reklamą wyglądu, który nie jest do osiągnięcia bez filtra, będzie zdumiewiająca. Zrobiliśmy to. Jestem taka dumna” – modelka ogłosiła na swoim Instagramie.

filterdrop Sasha Pallari

Natomiast BBC podkreśla, że oceny dotyczące zakazu są zróżnicowane. Zdaniem portalu influencerzy są przede wszystkim zaniepokojeni tym, w jaki sposób nowy przepis będzie egzekwowany. Wielu podkreśla jednak, że zgadzają się z założeniami orzeczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do tego przygotował. Spadek Bitcoina już od pewnego czasu zapowiadany był...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza to, że będzie w posiadaniu technologii i prób technicznych potrzebnych...

Zoom jeszcze nigdy tyle nie zarobił. Firma podała wyniki

Zoom opublikował wyniki za IV kw. 2020 roku. Wynika z nich, że był to okres rekordowy dla firmy. Jej...

Polska Izba Hotelarzy zachęca do walki o odszkodowania od państwa

Polska Izba Hotelarzy przekonuje o skuteczności dochodzenia odszkodowań od państwa za straty spowodowane ograniczeniem działalności. W rozmowie z Newserią...

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem w Polsce pojawi się także Amazon. To duże zagrożenie dla...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z najnowszych danych NBP, w ciągu roku wycofano z nich aż...

Warto przeczytać

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie