Biznes Czy Orlen podbije Chiny? Będzie spółka Orlen China

Czy Orlen podbije Chiny? Będzie spółka Orlen China

-

- Reklama -

PKN Orlen wydał komunikat prasowy, z którego wynika, że w drugiej połowie 2020 r. otworzy spółkę Orlen China. Na początku koncern skupi się na sprzedaży olejów silnikowych, które do tej pory dystrybuowano w Chinach za pośrednictwem partnerów. Spółka liczy, że wygeneruje w ten sposób kilkukrotnie większy zysk operacyjny.

Sprawdź też: PKN Orlen przejmuje Energę! Komisja Europejska wydała zgodę

PKN otworzy Orlen China

Grupa ORLEN poinformowała, że wkrótce umocni się na rynku chińskim. W komunikacie prasowym napisała, że sprzedażą produktów grupy zajmie się nowa spółka – Orlen China. “Sukcesywnie zwiększamy eksport naszych produktów. Ponad 60 procent przychodów PKN ORLEN pochodzi z rynków zagranicznych. Powołanie nowej spółki to strategiczna decyzja, której celem jest wzmocnienie pozycji Koncernu na perspektywicznym rynku chińskim, ale i w sąsiednich krajach” – tłumaczy Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Oficjalne otwarcie spółki ma nastąpić w drugim półroczu tego roku. Na początek Orlen skupi się na sprzedaży produktu, który dystrybuowano w Chinach za pośrednictwem partnerów. Będą to oleje silnikowe. Niemniej, plany koncernu są większe.

“Obecnie w samej Azji nasze produkty eksportujemy do 20 krajów. Co ważne, wraz ze wzmacnianiem kompetencji sprzedażowych, ORLEN China może stać się platformą do plasowania na azjatyckim rynku innych produktów, w tym petrochemicznych” – czytamy w komunikacie.

Spółka będzie zarejestrowana w prowincji Jiangsu, w mieście Suzhou. W prowincji tej mieszka 80 mln ludzi i jest to ważny ośrodek przemysłowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie