Technologie Facebook nie zapomniał o reklamach w WhatsApp

Facebook nie zapomniał o reklamach w WhatsApp

-

- Reklama -

Temat reklam w WhatsApp ostatnio ucichł, ale wszystko wskazuje na to, że Facebook z nich nie rezygnuje. Co więcej, firma do personalizacji reklam chce wykorzystać dane z portalu społecznościowego.

Reklamy w WhatsApp pojawią się

Jak podają dziennikarze The Information, Facebook nie rezygnuje z reklam w WhatsApp. Funkcja pojawi się w komunikatorze prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Firma chce wykorzystać personalizację reklam znaną z serwisu społecznościowego, a nawet wykorzystać dane pozyskane właśnie przez Facebooka.

Przedstawiciel WhatsApp przyznał, że firma pracuje nad wprowadzeniem nowych funkcji do komunikatora. Dodał też, że reklamy pojawią się.

Reklamy w Statusie pozostają długoterminową okazją dla WhatsApp i wierzymy, że w przyszłości dla użytkowników będzie to świetny sposób na odkrycie firmy, która może być dla nich ważna wyjaśnił.

Personalizacja reklam w WhatsApp będzie możliwa dzięki integracji platform należących do Facebooka (oprócz WhatsAppa jest to też Messenger i Instagram). Treści będą dopasowane do zainteresowań użytkownika. Identyfikatorem wiążącym użytkownika z danymi z innych platform ma być numer telefonu.

Mark Zuckerberg planował pojawienie się reklam w komunikatorze jeszcze przed jego zakupem. Mimo to ostatnie informacje o tej funkcjonalności podano niemal rok temu. Pojawiły się więc głosy, że Facebook zrezygnował z reklam po tym, jak pomysł ten wielokrotnie skrytykowano. Teraz wszystko wskazuje na to, że użytkownicy WhatsAppa cieszyli się przedwcześnie.

 

Sprawdź też: Facebook stworzył własną aplikację gamingową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie