Biznes Google w sprawie Huawei: nie instalujcie aplikacji bez naszego...

Google w sprawie Huawei: nie instalujcie aplikacji bez naszego wsparcia

-

- Reklama -

Google nie może współpracować z Huawei z powodu amerykańskich sankcji nałożonych na chińskiego producenta. Mimo to część użytkowników Huawei instaluje aplikacje Google, które nie znajdują się na urządzeniach. Amerykańskie gigant ostrzega, że może to być niebezpieczne.

Nie dla Usług Google

Zgodnie z prawem Google nie może współpracować z firmą Huawei. Wynika to z sankcji nałożonych na chińskiego producenta, które weszły w życie 16 maja 2019 r. Od tamtej pory firma nie może oferować tzw. Usług Google na smartfonach Huawei. Do usług tych zalicza się sklep Play oraz inne aplikacje, które standardowo instalowane są na telefonach z Androidem.

Firma może wciąż pracować nad poprawą bezpieczeństwa urządzeń Huawei, które zostały wyprodukowane przed nałożeniem sankcji. Natomiast na najnowszych smartfonach Google nie może udostępniać swoich usług wcale. Zakaz dotyczy więc serii Huawei Mate 30 i będzie dotyczył wszystkich smartfonów chińskiego producenta wypuszczonych na rynek w przyszłości, jeśli Ameryka nie zdejmie sankcji.

Google ostrzega

Mimo braku wsparcia dla nowych smartfonów Huawei część użytkowników samodzielnie instaluje usługi amerykańskiego koncernu na swoich telefonach. Firma zabrała głos w tej sprawie i ostrzegła przed konsekwencjami. Instalacja plików .apk może być niebezpieczna, bo pochodzą one z niewiadomych źródeł. Dodatkowo smartfony Huawei nie posiadają “Play Protect”, czyli oprogramowania, które wykryje potencjalne zagrożenie. Smartfon łatwo może paść ofiarą hakerów. Aplikacje bez wsparcia mogą też niewłaściwie działać.

Sankcje wpływające na działania amerykańskiego giganta to tylko część sporu między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. W ostatnim czasie USA oskarżyło chińskiego producenta o wykradanie sekretów handlowych i współpracę z Iranem oraz Koreą Północną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie