Finanse Polacy oczekują większych wynagrodzeń. Prawie połowa myśli o zmianie...

Polacy oczekują większych wynagrodzeń. Prawie połowa myśli o zmianie pracy

-

- Reklama -

Co drugi Polak jest zadowolony ze swojego wynagrodzenia, ale 49 proc. myśli o zmianie pracy z powodu większych oczekiwań – tak wynika z badań “Confidence Index” przytoczonych przez “Puls Biznesu”.

Lepiej niż rok temu

Chociaż informacja o tym, że z powodu chęci większych zarobków o zmianie pracy myśli 49 proc. Polaków, może wydawać się pesymistyczna, to generalnie jest lepiej. Co drugi Polak w ostatnim kwartale 2019 r. uważał swoje wynagrodzenie za satysfakcjonujące. W analogicznym okresie w 2018 r. było o wiele gorzej, bo tylko 38 proc. oceniało wysokość wynagrodzenia jako zadowalającą.

Większe wynagrodzenie to nie wszystko

Niewystarczająco wysokie wynagrodzenie jest powodem do zmiany pracy dla 49 proc. Polaków. Nie jest to jednak wszystko. Jak wynika z badań, głównym pretekstem do szukania nowego zatrudnienia jest chęć poszerzenia swoich kwalifikacji – dotyczy to 59 proc. badanych. Za wynagrodzeniem z wynikiem 40 proc. znajduje się natomiast brak perspektyw dalszego rozwoju w obecnym miejscu pracy. 

Co ciekawe, z analiz przytoczonych przez “Puls Biznesu” wynika też, że aż 87 proc. firm miało problemy z pozyskaniem nowych pracowników w 2019 r.

Wyżej niż europejska średnia

Dobra wiadomość jest taka, że generalnie 62 proc. Polaków dobrze ocenia sytuację na rynku pracy. To więcej od europejskiej średniej o 4 pkt. proc. W zestawieniu lepsze wyniki mają tylko Niemcy, Austriacy, Szwedzi i Luksemburczycy.

Warto też wspomnieć, że Polacy zdają się nie przejmować rosnącą inflacją, która jest ściśle powiązana z większymi zarobkami. Frustrują się jednak rosnącymi cenami.

Źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do tego przygotował. Spadek Bitcoina już od pewnego czasu zapowiadany był...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza to, że będzie w posiadaniu technologii i prób technicznych potrzebnych...

Zoom jeszcze nigdy tyle nie zarobił. Firma podała wyniki

Zoom opublikował wyniki za IV kw. 2020 roku. Wynika z nich, że był to okres rekordowy dla firmy. Jej...

Polska Izba Hotelarzy zachęca do walki o odszkodowania od państwa

Polska Izba Hotelarzy przekonuje o skuteczności dochodzenia odszkodowań od państwa za straty spowodowane ograniczeniem działalności. W rozmowie z Newserią...

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem w Polsce pojawi się także Amazon. To duże zagrożenie dla...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z najnowszych danych NBP, w ciągu roku wycofano z nich aż...

Warto przeczytać

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie