Technologie Ogromny wyciek danych firmy sprzedającej ubezpieczenia!

Ogromny wyciek danych firmy sprzedającej ubezpieczenia!

-

- Reklama -

Portal niebezpiecznik.pl donosi o „potężnym wycieku polis ubezpieczeniowych”. Z zebranych informacji wynika, że każdy mógł pobrać kilka lat umów z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Firma na początku w ogóle nie zareagowała na niepokojący wyciek danych.

Sprawdź też: Wattpad stracił dane 271 mln użytkowników!

„Potężny wyciek danych”

Niebezpiecznik.pl informuje o niepokojącym wycieku danych z polis ubezpieczeniowych. Jak możemy przeczytać na stronie portalu, o problemie poinformował czytelnik. Zauważył on, że pod pewnym adresem w domenie ent-broker.pl można zyskać dostęp do katalogów z dokumentami. W plikach znajdują się m.in. pesele użytkowników, hasła, kopie umów i polis ubezpieczeniowych, wyniki badań onkologicznych (co najmniej jednej osoby), zdjęcia pojazdów. Wyciek danych objął dokumenty z okresu maj 2015 – listopad 2020.

„Nie traciliśmy czasu na dogłębną analizę, bo już sam katalog z polisami był przerażający. Uznaliśmy, że trzeba to szybko zgłosić, aby dokumenty zniknęły z internetu i przestały narażać klientów” – czytamy. W tym celu skontaktowano się z właścicielką Ent Broker. Osoba, która odebrała telefon, stwierdziła jednak, że nie zna takiej strony internetowej. Dopiero za drugim razem udało się wyjaśnić sytuację.

„Pracownik zapewniał, że sprawa została potraktowana poważnie, a nasza wcześniejsza rozmowa telefoniczna była nieporozumieniem. Dowiedzieliśmy się, że przez telefon rozmawialiśmy nie z Panią prezes, a z “szeregowym pracownikiem“, który nie wiedział jak zareagować” – wyjaśniono. Firma zapewniła, że pracuje nad rozwiązaniami, które zatrzymają wyciek danych. Dokumenty zniknęły z serwera.

Z informacji Niebezpiecznika wynika jednak, że firma nie poinformowała klientów o sprawie ( – do czasu opublikowania artykułu).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie