Technologie 5G nie budzi obaw Polaków. Ponad 60% ocenia pozytywnie...

5G nie budzi obaw Polaków. Ponad 60% ocenia pozytywnie nową technologię

-

- Reklama -

Opublikowano interesujący raport, z którego wynika, że 65% Polaków (badanych) pozytywnie ocenia dostęp do sieci 5G w Polsce. Specjaliści zwracają jednak uwagę, że skala wyzwań związana z wdrożeniem technologii jest bardzo duża. Dodatkowo wiele osób nawet nie ma dostępu do szybkiego internetu.

Sprawdź też: Sieć 5G już w Polsce. W jakich miastach i na jakich urządzeniach?

5G nie takie straszne?

Chociaż w niektórych grupach społecznych sieć 5G budzi wiele kontrowersji, to Polacy zdają się oceniać tę technologię optymistycznie. Tak przynajmniej wynika z raportu „Technologia w służbie społeczeństwu. Czy Polacy zostaną społeczeństwem 5.0?”. Aż 65% badanych pozytywnie ocenia pojawienie się sieci nowej generacji w naszym kraju.

„Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza w kontekście wywołanych dezinformacją narastających w kraju protestów społecznych przeciwko wdrażaniu tej technologii. Z dużym prawdopodobieństwem ten dobry wynik spowodowany jest pandemią wirusa SARS-CoV-2, której wybuch pokazał, w jak wielu miejscach w kraju brak jest dostępu do szybkiego internetu” – czytamy w raporcie.

Specjaliści, którzy brali udział w przygotowaniu dokumentu, są jednak ostrożni w ocenie. Jak zauważają, wdrożenie sieci 5G to duże wyzwanie. Największym problemem jest biurokracja, ale nie tylko, bo chociaż Polacy chcą korzystać z nowej technologii, to wielu nie dysponuje odpowiednimi narzędziami. 40% gospodarstw domowych nie ma dostępu do szybkiego internetu. 15% osób nigdy nie korzystało z jakiejkolwiek sieci.

Poza oceną wdrożenia nowej sieci do Polski raport porusza wiele innych istotnych kwestii związanych z nową technologią. Warto więc zapoznać się z całym dokumentem dostępnym pod tym linkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie