Biznes Pracownicy Amazona znowu zaniepokojeni. Chcą podwyżek i prawdy o...

Pracownicy Amazona znowu zaniepokojeni. Chcą podwyżek i prawdy o zakażeniach w magazynach

-

- Reklama -

Pracownicy Amazona po raz kolejny zwrócili się do Jeffa Bezosa. Tym razem skrytykowano działania firmy podczas pandemii. Pracownicy są zdania, że nie ma jasnych informacji o liczbie zakażonych w magazynach. Chcą też podwyżek ze względu na ryzyko pracy.

Sprawdź też: Jeff Bezos przeznaczy 10 mld. USD na walkę ze zmianami klimatu

Pracownicy Amazona zaniepokojeni

List do szefa koncernu trafił od organizacji Amazon Workers International. Należą do niej pracownicy Amazona z różnych krajów, również z europejskich (Niemcy, Polska. Hiszpania, Francja, Słowacja). W liście możemy przeczytać, że firma wzbogaciła się w trakcie pandemii, ale zdrowie pracowników i zdrowie publiczne zostawiono w tyle. 

Warto przypomnieć, że Amazon z powodu wzmożonego popytu postanowił zatrudnić do 100 tys. nowych pracowników. Wszystko po to, aby obsłużyć zamówienia w czasie pandemii, których pojawiło się o wiele więcej niż przed kryzysem. Wiele firm ucierpiało z powodu koronawirusa, ale Amazon na pewno do niej nie należy.

Pracownicy chcą prawdy i podwyżek

Pracownicy Amazona napisali w liście, że ujawnianie nowych przypadków koronawirusa w magazynach budzi wątpliwości. Ich zdaniem brakuje w tej sprawie przejrzystości. Niepokoją też zwolnienia niepokornych pracowników. Zdaniem organizacji Amazon ukrywa skalę zachorowań i ucisza pracowników zgłaszających sprzeciw.

Pracownicy oczekują też stałych podwyżek. Dotychczas pensje podniesiono jedynie na czas pandemii, ale jak podkreślono w liście, Jeff Bezos zarobił na pracy zatrudnionych dodatkowe 24 mld dolarów.

– Fortuna firmy rosła, gdy my pracowaliśmy, i nadal pracujemy, ryzykując zdrowiem naszym, naszych rodzin, społeczności i całego społeczeństwa. W zamian za to otrzymaliśmy za ten wysiłek tymczasową podwyżkę wynagrodzenia, która wynosi od około 0,90 dol. do 2 dol. za każdą godzinę pracy. W Stanach Zjednoczonych już zapowiedziano, że ta podwyżka zostanie cofnięta – napisano.

Pełną treść listu można znaleźć m.in. na Facebooku Amazon Workers International.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie