Technologie SpaceX Elona Muska zabierze turystów w kosmos pod koniec...

SpaceX Elona Muska zabierze turystów w kosmos pod koniec 2021 r.

-

- Reklama -

SpaceX zawarł umowę z firmą zajmującą się komercyjnymi wycieczkami w przestrzeni kosmicznej. Wszystko wskazuje na to, że Elon Musk zrealizuje swój plan wysłania turystów w kosmos już pod koniec 2021 r.

SpaceX zawarł umowę ze Space Adventures

Firma SpaceX, należąca do Elona Muska, znana jest z tego, że w 2018 r. przeprowadziła udany lot rakiety Falcon Heavy. Wiadomo też, że koncern pracuje nad inną rakietą, Starship, która ma w przyszłości zabrać ludzi na Marsa.

Space Adventures to z kolei firma zajmująca się komercyjnymi wycieczkami w przestrzeni kosmicznej. Organizowała ona np. wycieczki na Międzynarodową Stację Kosmiczną, w której brali udział miliarderzy tacy jak współtwórca microsoftu i założyciel Cirque du Soleil. 

Obie firmy zawarły między sobą umowę. Wynika z niej, że Space Adventures ma organizować komercyjne loty w kosmos, wykorzystując do tego sprzęt SpaceX. Pierwsza wycieczka ma się odbywać już pod koniec 2021 r. Nieznani są turyści mający wziąć w niej udział, ale wiadomo, że będzie ich 4.

Pięciodniowa wycieczka

Komercyjny lot w kosmos ma trwać 5 dni. Do jego odbycia się posłuży rakieta Falcon 9, która wyniesie na orbitę kapsułę Crew Dragon. Co ciekawe, kapsuła ma być wielokrotnego użytku, co jest swego rodzaju ewenementem w branży lotów kosmicznych i flagowym osiągnięciem SpaceX.

Nim w kosmos polecą turyści, w testach wezmą udział profesjonalni astronauci. Program nie będzie obejmował wizyty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do tego przygotował. Spadek Bitcoina już od pewnego czasu zapowiadany był...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza to, że będzie w posiadaniu technologii i prób technicznych potrzebnych...

Zoom jeszcze nigdy tyle nie zarobił. Firma podała wyniki

Zoom opublikował wyniki za IV kw. 2020 roku. Wynika z nich, że był to okres rekordowy dla firmy. Jej...

Polska Izba Hotelarzy zachęca do walki o odszkodowania od państwa

Polska Izba Hotelarzy przekonuje o skuteczności dochodzenia odszkodowań od państwa za straty spowodowane ograniczeniem działalności. W rozmowie z Newserią...

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem w Polsce pojawi się także Amazon. To duże zagrożenie dla...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z najnowszych danych NBP, w ciągu roku wycofano z nich aż...

Warto przeczytać

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie