Światowa Organizacja Zdrowia założyła konto na platformie TikTok, aby w ten sposób walczyć z dezinformacją na temat koronawirusa. Zamieszczono już dwa filmiki, w których wypowiada się ekspert.
Fake newsy vs. epidemia
Epidemia koronawirusa wciąż trwa. W niektórych krajach sytuacja się już ustabilizowała, w innych panika dopiero wybucha. W związku z tym w sieci ciągle wrze na temat wirusa i metod rozprzestrzeniania się go. Nie brakuje też fake newsów, np. dotyczących konieczności noszenia maseczek, gdy jest się zdrowym. Zauważyła to Światowa Organizacja Zdrowia, która postanowiła rozpocząć walkę z dezinformacją na… TikToku.
WHO na TikToku
Światowa Organizacja Zdrowia założyła konto na TikToku. Na platformie zamieszczono już dwa filmiki: jeden poświęcony ochronie przed koronawirusem, drugi maseczkom ochronnym.
WHO postanowiło w ten sposób wyedukować użytkowników i rozprawić się z dezinformacjami na temat koronawirusa.
Fake newsy niepokoją nie tylko WHO
Chociaż WHO wypowiada się na temat koronawirusa, to fake newsy niepokoją różne organizacje i platformy. Są bowiem dużym problemem niezależnie od dziedziny, której dotyczą. Niedawno walkę z fake newsami rozpoczął TikTok, informując o testowaniu funkcji, która ma oznaczać tweety z nieprawdziwymi informacjami. Działania rozpoczął też Facebook, który przeznaczył 2 mld. dol. na prowadzenie badań dotyczących fake newsów.