Marketing Elon Musk chce dostarczyć respiratory na całym świecie, ale...

Elon Musk chce dostarczyć respiratory na całym świecie, ale pod jednym warunkiem

-

- Reklama -

Niedawno pisaliśmy o tym, że Elon Musk chce rozpocząć produkcję respiratorów w zakładach Tesli. Urządzenia miały być przeznaczone dla amerykańskich szpitali. Teraz szef Tesli ogłosił, że jest gotowy dać respiratory szpitalom na całym świecie.

Elon Musk chce pomóc

Właściciel Tesli ogłosił na swoim Twitterze, że ma więcej respiratorów, niż przewidywano. Wszystkie urządzenia wyprodukowano w zakładach Tesli (zgodnie z zapowiedzią) i mają homologację amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. Elon Musk chce wysłać “nadprogramową” ilość respiratorów do potrzebujących szpitali. Już nie tylko w Ameryce, jak zapowiadał wcześniej, ale i na całym świecie. Musi to być jednak region, w którym działa również jego firma.

Dodatkowo szef Tesli postawił jeden warunek. Urządzenia muszą być niezbędne. Nie mogą być przechowywane w magazynach do czasu, aż naprawdę będą potrzebne.

Internauci zaczęli zgłaszać swoje potrzeby. Wśród nich znalazła się np. była Minister Zdrowia Ukrainy. Kobieta zaapelowała o pomoc, dodając, że mają jedynie 3500 respiratorów, a w kraju żyje 37 mln osób.

Nie zabrakło też krytyki

Mimo słusznej akcji internauci raz jeszcze zwrócili uwagę na to, że Elon Musk ignorował problem. Porównywał koronawirusa do grypy i pisał, że “panika z powodu koronawirusa jest głupia”. Więcej o tego typu tweetach pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

Niektórzy zwrócili też uwagę na to, że szef Tesli nie zdecydował się na przekazanie respiratorów Stanom Zjednoczonym. Warto jednak podkreślić, że produkcję tych urządzeń w USA rozpoczął już m.in. Ford.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co oznacza, że ich wynagrodzenie jest oparte na konkretnych czynnikach, takich...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715 USD. Oznacza to, że cena wzrośnie o około 10% każdego...

Jaki serwis stremingowy wybrać?

Istnieje wiele różnych serwisów streamingowych, które oferują dostęp do filmów, programów telewizyjnych, muzyki i innych treści. Ostateczny wybór zależy...

Zarządzanie przez cele — jaki ma wpływ na funkcjonowanie firmy?

Zarządzanie przez cele (ang. Management by Objectives, MBO) to podejście do zarządzania, które skupia się na ustalaniu celów i...

Kwota wolna od podatku a Nowy Polski Ład?

"Kwota wolna od podatku" to kwota dochodu, którą nie trzeba opodatkować w Polsce. W 2023 roku wynosi ona 30...

Kiedy następuje nabycie prawa do 26 dni urlopu?

Ilość dni urlopowych przy umowie o pracę zależy od kraju, w którym umowa jest zawarta, a także od indywidualnych...

Warto przeczytać

Ile zarabia się w McDonald’s? Stawki dla pracowników

McDonald's płaci swoim pracownikom według ustalonych stawek godzinowych, co...

Kurs bitcoina rośnie w kierunku $25 000

W tym momencie jeden bitcoin jest wart 24 715...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie