Marketing Elon Musk chce dostarczyć respiratory na całym świecie, ale...

Elon Musk chce dostarczyć respiratory na całym świecie, ale pod jednym warunkiem

-

- Reklama -

Niedawno pisaliśmy o tym, że Elon Musk chce rozpocząć produkcję respiratorów w zakładach Tesli. Urządzenia miały być przeznaczone dla amerykańskich szpitali. Teraz szef Tesli ogłosił, że jest gotowy dać respiratory szpitalom na całym świecie.

Elon Musk chce pomóc

Właściciel Tesli ogłosił na swoim Twitterze, że ma więcej respiratorów, niż przewidywano. Wszystkie urządzenia wyprodukowano w zakładach Tesli (zgodnie z zapowiedzią) i mają homologację amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. Elon Musk chce wysłać “nadprogramową” ilość respiratorów do potrzebujących szpitali. Już nie tylko w Ameryce, jak zapowiadał wcześniej, ale i na całym świecie. Musi to być jednak region, w którym działa również jego firma.

Dodatkowo szef Tesli postawił jeden warunek. Urządzenia muszą być niezbędne. Nie mogą być przechowywane w magazynach do czasu, aż naprawdę będą potrzebne.

Internauci zaczęli zgłaszać swoje potrzeby. Wśród nich znalazła się np. była Minister Zdrowia Ukrainy. Kobieta zaapelowała o pomoc, dodając, że mają jedynie 3500 respiratorów, a w kraju żyje 37 mln osób.

Nie zabrakło też krytyki

Mimo słusznej akcji internauci raz jeszcze zwrócili uwagę na to, że Elon Musk ignorował problem. Porównywał koronawirusa do grypy i pisał, że “panika z powodu koronawirusa jest głupia”. Więcej o tego typu tweetach pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

Niektórzy zwrócili też uwagę na to, że szef Tesli nie zdecydował się na przekazanie respiratorów Stanom Zjednoczonym. Warto jednak podkreślić, że produkcję tych urządzeń w USA rozpoczął już m.in. Ford.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do tego przygotował. Spadek Bitcoina już od pewnego czasu zapowiadany był...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza to, że będzie w posiadaniu technologii i prób technicznych potrzebnych...

Zoom jeszcze nigdy tyle nie zarobił. Firma podała wyniki

Zoom opublikował wyniki za IV kw. 2020 roku. Wynika z nich, że był to okres rekordowy dla firmy. Jej...

Polska Izba Hotelarzy zachęca do walki o odszkodowania od państwa

Polska Izba Hotelarzy przekonuje o skuteczności dochodzenia odszkodowań od państwa za straty spowodowane ograniczeniem działalności. W rozmowie z Newserią...

AliExpress nie rezygnuje z polskiego rynku. Wprowadzi duże zmiany

Allegro króluje na polskim rynku zakupów internetowych. Dodatkowo niebawem w Polsce pojawi się także Amazon. To duże zagrożenie dla...

Lokaty do lamusa? Polacy masowo wycofują pieniądze

Lokaty nie cieszą się zaufaniem Polaków. Jak wynika z najnowszych danych NBP, w ciągu roku wycofano z nich aż...

Warto przeczytać

Czy spadek Bitcoina zrujnuje gospodarkę?

Wszyscy się tego spodziewali, lecz mało kto się do...

Polska spółka będzie produkować szczepionki. Kurs wystrzelił w górę

Polska spółka Mabion podpisała umowę ramową z Novavax. Oznacza...
- Reklama -

Może Cię zainteresowaćPOWIĄZANE
Polecane dla Ciebie